Ochrona herbicydowa zbóż wiosną

Ochrona herbicydowa to bodaj najważniejszy element uprawy zbóż. Niezwalczone chwasty konkurują z rośliną uprawną o wodę, światło, składniki pokarmowe czy przestrzeń, zmniejszając plon. Do ochrony zbóż przed chwastami przedstawiamy 5 sprawdzonych technologii. Odpowiednio dobrane w zestawy wyselekcjonowane produkty zwalczą wszystkie uciążliwe chwasty i rozwiążą problemy każdego pola.

TECHNOLOGIA 1

NAJBARDZIEJ EKONOMICZNA NA RYNKU

Dużym atutem przedstawionych 3 substancji aktywnych jest wysoka skuteczność zwalczania najważniejszych gatunków chwastów jedno- i dwuliściennych w stosunkowo niskiej cenie. Toto 75 SG zawiera dwie uzupełniające się substancje aktywne w nowoczesnej formulacji SG – tifensulfuron metylu oraz metsulfuron metylu. Zwalczą one chwasty jedno- i dwuliścienne. Galaper 200 EC zawiera fluroksypyr, który eliminuje z plantacji m.in. przytulię czepną – i to niezależnie od fazy jej rozwoju. Wymienione preparaty ze względu na korzystną cenę idealnie nadają się również do poprawek po jesiennych zabiegach herbicydowych – szczególnie tam, gdzie miotła zbożowa nie została w pełni zniszczona.

TECHNOLOGIA 2

UZNANA I GODNA ZAUFANIA

Poniższe produkty polecamy na plantacje o bardzo dużym nasileniu występowania miotły zbożowej. W przedstawionych preparatach zawarte są 4 substancje aktywne o 3 różnych mechanizmach działania, z czego 2 wykazują bardzo dobre działanie miotłobójcze. Używanie naprzemienne różnych substancji do zwalczania miotły zbożowej zapobiega powstawaniu biotypów odpornych i skutecznie eliminuje ten uporczywy chwast z plantacji. Chlorotoluron zapewnia skuteczne zwalczanie chwastów już w stosunkowo niskich temperaturach.

TECHNOLOGIA 3

WYJĄTKOWO SKUTECZNA NA CHWASTY JEDNOLIŚCIENNE

Polecana technologia zawiera łącznie 4 substancje aktywne o 3 różnych mechanizmach zwalczania chwastów. Proponowany wybór produktów (poza bardzo wysoką skutecznością zwalczania chwastów dwuliściennych) jest niezawodny w zwalczaniu uciążliwych chwastów jednoliściennych – miotły zbożowej, wyczyńca polnego czy owsa głuchego. Nowy w naszej ofercie preparat Fenoxinn 110 EC jest jedną z dwóch dostępnych na rynku substancji z grupy graminicydów możliwych do zastosowania w zbożach, który umożliwia skuteczne zwalczanie chwastów jednoliściennych nawet w zaawansowanych fazach rozwojowych zbóż.

TECHNOLOGIA 4

WIOSENNY BESTSELLER TERAZ NA JEDNOLIŚCIENNE

Produkty skierowane przeciwko chwastom dwuliściennym oraz jednoliściennym występującym w nasileniu średnim do dużego. Niezawodnie zwalczą występujące na polu: przytulię czepną, mak polny, fiołek polny, bodziszka drobnego, jasnoty i przetaczniki. Preparat Tristar/Triben Super 50 SG polecany jest do zwalczenia chabra bławatka. Galmet 20 SG jest niezawodny w zwalczaniu fiołka polnego. Fenoxinn 110 EC niszczy miotłę zbożową. Natomiast metsulfuron metylu zawarty w preparacie Galmet 20 SG działa ograniczająco na rozwój tego chwastu.

TECHNOLOGIA 5

SZTANDAROWE ROZWIĄZANIA CHEMIROLNIEZAWODNE W WALCE Z DWULIŚCIENNYMI

Mieszaniny skierowane są do zwalczania chwastów dwuliściennych na plantacjach, na których miotła zbożowa nie występuje bądź została zwalczona już w okresie jesiennym. Proponowane mieszaniny są niezwykle skuteczne w zwalczaniu najważniejszych gatunków chwastów dwuliściennych. Mieszaninę
Galmet 20 SG + Galaper 200 EC proponujemy na stanowiska o dużym nasileniu występowania fiołka polnego, z kolei mieszaninę z Tristar/Triben Super 50 SG polecamy na stanowiska o dużej presji chabra bławatka.

 


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.


 

Polecane produkty