Regulacja wzrostu zbóż wiosną

Z roku na rok rośnie liczba plantatorów, którzy chronią swoje zboża przed wyleganiem. Problem ten dotyczy wszystkich, a czynniki, które się do tego przyczyniają nie zawsze są zależne od rolnika. Stosowanie regulatorów wpływa nie tylko na podniesienie plonu, ale również chroni jego jakość. Ważny jest odpowiedni dobór preparatów i zastosowanie ich we właściwym etapie wzrostu rośliny.

Stosując regulację wzrostu, zyskujemy szereg korzyści: stymulację sytemu korzeniowego, skrócenie międzywęźli i dokłosia, pogrubienie i wzmocnienie źdźbła, obniżenie środka ciężkości rośliny (zwiększenie stabilności) oraz zapewnienie możliwości transportu asymilatów do samego końca wegetacji. Chcąc uzyskać jak największy plon oraz zabezpieczyć swoje zboża przed wyleganiem, należy zastosować technologię regulacji dopasowaną do poszczególnych gatunków zbóż.

PSZENICA

 

 

ZŁOTA ZASADA SKRACANIA

FACHOWE SKRACANIE = MNIEJSZA PODATNOŚĆ NA WYLEGANIE = DŁUŻSZY KŁOS = WIĘKSZY PLON

Czynniki sprzyjające wyleganiu zbóż

 Czynniki sprzyjające wyleganiu zbóż

 

Efekty skracania w niesprzyjających warunkach pogody
Efekty skracania w niesprzyjających warunkach pogody

 

 


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.


 

Polecane produkty