Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin

Chemirol dba o bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin. Proces ten zaczyna się na długo przed zakupem, gdy badamy i wdrażamy technologie ochrony roślin, które mamy zamiar polecać naszym Klientom. Nie kończy na właściwym doborze rozwiązań ochrony przez wykwalifikowany personel Doradców Klienta ani w trakcie stosowania środków ochrony roślin na polach. Dabmy o to, by wszystko, co sprzedajemy w ochornie roślin uprawnych było zawsze bezpieczne dla rośliny uprawnej, zwierząt, ludzi, a także dla roślin następczych. 
 

Badania środków ochrony roślin

Od ponad dekady sztab specjalistów z działu doświadczeń oraz rejestracji środków ochrony roślin dba, by herbicydy, pestycydy, fungicydy czy adiuwanty, które sprzedajmy w Chemirolu były dobrane najlepiej na rynku pod kątem skuteczności o bezpieczeństwa. W tym celu zakładamy poletka doświadczalne doświadczeń ścisłych i łanowych we wszystkich regionach kraju, a przed wprowadzeniem nowego środka do obrotu obowiązkowo spełniamy wszsytkie restryjcyjne normy prawne. Nasi specjaliści rejestracji ochrony roślin i badań tyle samo czasu spędzają przy biurko i w laboratorium co na polu. WIemy bowiem, że praktyka jest najważniejsza i czyni mistrza. Odpowiedzialnie i z rozmysłem dobieramy do sprzedaży takie środkich ochrony roślin, by ochrona pól naszych Klientów nie zawiodła! Chroń z nami swoje uprawy bezpiecznei. 

Wsparcie firmy Chemirol dla rolników przed zakupem - dobór bezpiecznej ochrony roślin

Aby ułatwić decyzję, jak chronić pola wszystkich popularnych upraw przed chwastami, szkodnikami i grzybami, czy regulować ich wzrost, wydajemy czytelne katalogi uprawa po uprawie, gdzie nasz Klient znajdzie sposób na radzenie sobie z wszystkimi problemami ochrony roślin. W tej lekturze prowadzimy klientów za rękę, polecając skuteczne mieszaniny zbiornikowe, doradzająć, które środki ochrony roślin okażą się najbardziej skuteczne w zależności od danego pola. 

Państwa gospodarstwo odwiedza wykwalifikowany personel doradczy. Nasi Doradcy Klienta to nie tylko sprzedawcy dysponujący atrakcyjnym cennikiem środków ochrony roślin. To przede wszystkim osoby z wiedzą roniczą, zaopatrzeni w odpowiedzi na typowe i nietypowe problemy rolników, z dużym doświadczeniem w doborze właściwych pestycydów na polach naszych Klientów. 

Opróćz dobrej ceny, markowych produktów, dobrze i bezpiecznie dobranych technologii ochrony roślin dajemy także sprawny transport lub odbiór osobisty w 15 Oddziałach Regionalnych i dużej sieci sklepów detalicznych. 

>> Sprawdź, gdzie kupisz środki ochrony roślin z Chemirolu.

Bezpieczny transport do magazynu

Zapewniamy bezpieczny transport zakupów z Chemirolu. Jeśli jednak chcesz kupić niewielką ilość preparatów albo dowieźdź do gospodarstwa czy hurtowni swoje zakupy na własną rękę, zwracmy uwagę na ważne kwestie w przewozie środków ochrony roślin. 

  • Środki ochrony roślin muszą być przewożone osobno. Nie powinny znajdować się w jednym pojeźdźie z pasażerami, zwierzętami oraz produktami spożywczymi czy paszą. 
  • Przepisy o przewozie większych ilości środków ochrony roślin nakazują, by był on zgodny z ADR (międzynarodową konwencją przewozu ładunków niebezpiecznych). Dlatego pojazd wykorzystywany do przewozu większej ilości środków ochrony roślin powinien być wyposażony na przykład rękawice, obuwie ochronne czy gaśnicę (typu ABC), a także narzędzia niezbędne do zebrania i przewiezienia rozlanych pestcydów.

Właściwe przechowywanie środków ochrony roślin

W naszych magazynach dbamy o przechowywanie pestycydów we właściwej temperaturze i w odpowiednich warunkach wilgotności. Gdy znajdą się u Klienta, także powinny być przechowywane z dbałością o bezpieczeństwo. Pamiętaj, że:

  • Środki ochrony roślin powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach oznaczonych etykietą.
  • Produkty muszą być trzymane pod kluczem (w małym gospodarstwie wystarczy zamykana szafa, ale gdy przechowuje się większą ilość preparatów należy wydzielić specjalny magazyn).
  • Miejsce przechowywania środków ochrony roślin musi być zabezpieczone i zamknięte.
  • Pomieszczenie do przechowywania pestycydów powinno posiadać dobrą wentylację. 
  • Szafka bądź magazyn środków ochrony roślin powinien być oznaczony napisami: "Uwaga! Środki ochrony roślin" (w przypadku szafek) oraz "Nieupoważnionym wstęp wzbroniony.

Właściwe stosowanie pestycydów

Każdy rolnik, aby legalnie używać środki ochrony roślin, musi przejść szkolenie i stać się użytkownikiem profesjonalnym. Przypominamy, że zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zachowuje ważność przez okres 5 lat od dnia ukończenia szkolenia. Oprócz tego osoby pracujące ze środkami ochrony roślin powinny być wyposażone w odpowiedni strój ochronny, buty, maskę i rękawice ochronne. Stosuj zawsze ochronę podczas aplikacji oprysków, załóż przynajmniej kombinezon ochronny, rękawice, solidne buty i nakrycie głowy. Zalecamy użycie odpowiedniej maski zaopatrzonej w filtr AP2 lub AP3. Zachęcamy, by opryski pestycydowe wykonywać ciągnikami z kabiną. 

Środek ochrony roślin użyty w zgodzie z naszą technologią i w zgodzie z etykietą będzie bezpieczny dla rolnika i zapewni ochronę rośliny uprawnej. Bezpieczeństwo stosowania każdej polecanej mieszaniny środków ochrony roślin badamy nie tylko na polu, ale i w laboratorium, sprawdzając między innymi fitotoksyczność. Nasze środki ochrony roślin pochodzą wyłącznie z legalnych źródeł, a nad ich obrotem czuwają przepisy prawa - ustawy i rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rady Wspólnoty Europejskiej UE. Pilnujemy spełnienia wszystkich wymagań. 

Utylizacja opakowań

Co robić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin?
  • Puste, trzykrotnie wypłukane opakowania podczas dozowania środka ochrony roślin można zwrócić do punktu sprzedaży.
  • Pustych opakowań nie wolno płukać po wykonanych zabiegach ani myć rzekach, stawach czy strumieniach.
  • Jeśli masz wątpliwości, co zrobić z pustymi opakowaniami odezwij się do nas bądź zadzwoń do firmy REMONDIS która zarządza systemem zbierania resztek opakowań po środkach ochrony roślin - telefon infolinii 0 801 561 461.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi Oddziałami. Nasz Doradca Klienta skontaktuje się z Państwem i chętnie odpowie na wszystkie pytania o środki ochrony roślin i ułatwi ich zakup.

WIĘCEJ O STOSOWANIU ŚRODKÓW ZGODNIE Z PRAWEM

Polecamy artykuł:

Jak bezpiecznie stosować środki ochrony roślin, żeby nie narazić się na przykre konsekwencje prawne?