BODZISZEK DROBNY. Jak zwalczyć bodziszka w zbożach?

Jeżeli chwastów bodziszka drobnego i innych dwuliściennych jest za dużo najlepszym rozwiązaniem bęzie zakup herbicydu i wykonie oprysków zwalczających. Nie wszystkie oficjalnie zarejestrowane środki ochron roślin są równie skuteczne. Badania dowodzą, że oprysk wykonany innowacyjnym herbicydem Fundamentum 700 Wdaje wyśmienite efekty zwalczenia nie tylko bodziszka drobnego, ale przytulii czepnej, chabra bławatka, maków i innych chwastów dwuliściennych. Oprysk Fundamentum 700 WG Opryskując pola herbicydami należy pamiętać o tym, że zabiegi powinny być wykonywane różnorodnymi środkami, ze względu na to, że chwasty szybko się na nie uodparniają.

CZY BODZISZEK W ZBOŻACH TO PROBLEM?

Tak. Wzrost bidziszka w pszenicy czy innych chwastach może osłabiać ich wzrost, a także zanieczyszczać plon. Rośliny bodziszka drobnego rosną szybko, pobierają dużo składników pokarmowych i wody z gleby, utrudniając spokojny rozwój zbóż. Bronowanoie jest wstanie zniszczyć siewki bodziszka, lecz najskuteczniejszą metodą wiosennej walki z bodziszkiem drobnym jest skuteczny oprysk herbicydem Fundamentum 700 WGSzkodliwość bodziszka polega też na dużej sile rośliny. Traktuje się go jako chwast. W ostatnich latach zmagają się z nim nie tylko rolnicy zajmujący się uprawą rzepaku, ale także zbóż ozimych. Występowanie bodziszka drobnego można zminimalizować przez utrzymanie prawidłowego odczynu pH gleby.

Zadbaj o odczyn gleby, regularnie stosując nawozy wapniowe.

Bodziszek drobny w stadium kwitnienia
Bodziszek drobny w stadium kwitnienia

BODZISZEK DROBNY - NIEPOZORNY, LECZ uciążliwy chwast

Bodziszek drobny (Geranium pusillum) choć jest rośliną niepozorną, na polu pszenicy, pszenżyta, żyta oraz innych zbóż to uciążliwy chwast upraw. Jest spotykany nie tylko wśród zbóż, stanowi problem w uprawie roślin pastewnych oraz okopowych. Lubi rosnąć także na trawnikach i rabatach. Szczególnie dobre warunki wzrostu bodziszka występują przy wysokiej wilgotności podłoża, gdy gleba jest zasobna w składniki pokarmowe. Bodziszek drobny rośnie bardzo szybko. To dlatego tak skutecznie konkuruje ze zbożami, które na początku swego wzrostu są słabsze i także potrzebują wodu i znacznych ilości makro- i mikrosładników pokarmowych. Bodziszek drobny to roślina jednoroczna. Osiąga średnio 15-30 cm, ale dorodne rośliny bodziszka potrafią wyrosnąć w zbożach nawet na 45 cm wysokości. Chwast charakteryzuje się cienkim i słabo rozgałęzionym korzeniem. Liście bodziszka są okrągłe, a ich kształt określa się jako dłoniastosieczny. Potrafi zakwitnąć w maju i rodzić kwiaty nieprzerwanie do nawet do października. Wytwarza znaczną ilośc nasion - od 200 do nawet 400 nasion. Kwaity bodziszka wyrastają na długich szypułkach, a ich kształt jest nietypowy, przypomina dziób żurawia.

Jak pozbyć się bodziszka z pola?

Jak usunąć bodziszka z pszenicy?

Bodziszek drobny to utrapienie w zbożach. Jeśli chcesz pozbyć się tej niepotrzebnej w polu rośliny na dobre, nie czekaj i błyskawicznie zwalcz bodziszka drobnego Fundamentum 700 WG! W Chemirolu znajdziesz najlepsze sposoby walki z chwastami dwuliściennymi na rynku.Najskuteczniejsze środki ochrony roślin dobierze załoga ponad dwustu doradców klienta zaopatrzonych w ogromną wiedzę o ochronie roślin. Oferujemy do zakupu wyłącznie herbicydy sprawdzone przez lata w naszych specjalistycznych doświaczeniach łanowych i ścisłych. Wiedza naszych doradców daleko wykracza poza zwykłą sprzedaż. Dzieki temu zwalczanie bodziszka drobnego przyniesie znakomity skutek, szczególnie jeśli sięgniesz po Fundamentum 700 WG. Obejrzyj nasze produkty, przeczytaj ich szczegółowe opisy i zobacz, jak wiele możesz zdziałać, inwestując w herbicyd Fundamentum 700 WG renomowanej marki Innvigo do kupienia w Chemirolu. U nas kupisz wszystko, czego Ci trzeba, by uwolnić Twoje pole od chwastów. Dobierzemy herbicydy do zwalczania najuciążliwszych gatunków. Sprawdź, które substncje aktywne zwalczą 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Polecane produkty