KELPAK - skuteczna regeneracja roślin po zimie

 

Skuteczna regeneracja roślin po ziemie zależy od dwóch czynników: szybkiego rozwoju systemu korzeniowego i szybkiego przyrostu biomasy. Oba czynniki zależą od działania hormonów roślinnych - auksyn i cytokinin - składników biostymulatora KELPAK.

Jak na oziminy działa KELPAK?

Kelpak to unikatowe połączenie dwóch najważniejszych fitohormonów: AUKSYN I CYTOKININ. 

Auksyny wpływają na szybką regenerację systemu korzeniowego, zwiększenie jego wielkości i poprawienie sprawności pobierania składników pokarmowych z gleby. Auksyny produkowane są naturalnie w młodych pędach roślin i młodych liściach. Opóźniony start wegetacji wiosennej i utrata liści po mroźnym końcu zimy sprawiają, że roślina produkuje małą ilość auksyn. Podanie tych fitohormonów w zasadniczy sposób przyspiesza odbudowę systemu korzeniowego.

Cytokininy z kolei produkowane są w korzeniach roślin. Wędrując z korzeni w górę, w kierunku liści powodują wzrost wydłużeniowy rośliny, stymulujac ją do szybszego wzrostu i tworzenia biomasy. Cytokininy poprawiają też żywotność chlorofilu, usprawniając fotosyntezę, co ma spore znaczenie na początku wegetacji, gdy wciąż brak optymalnej ilości światła słonecznego. 

Współdziałanie obu hormonów powoduje szybką regenerację ozimin:

  • szybki wzrost korzeni
  • szybki wzrost biomasy
  • odzyskanie witalności upraw

KELPAK = WYSOKI PLON 

Polecane produkty