Sklejanie łuszczyn rzepaku i prawidłowy zbiór

Sklejanie łuszczyn zapobiega osypywaniu się cennego plonu, dosuszanie ułatwia prawidłowy zbiór. Proponujemy technologie łącznego bądź oddzielnego stosowania środka sklejającego łuszczyny wraz z glifosatem.

STOSOWANIE ŁĄCZNE

Argumentem przemawiającym za połączeniem jest ekonomiczność zabiegu (jeden przejazd). Zabieg wykonujemy w fazie BBCH 85. Wydatek cieczy na poziomie 200–250 l/ha.

STOSOWANIE ODDZIELNE

Brafil® New stosujemy, gdy łuszczyny zmieniają barwę z intensywnie zielonej na seledynową i zielono-żółtą, pozostając nadal elastycznymi. Zawiera żywice terpenowe tworzące w ciągu kilkudziesięciu minut po opryskaniu na roślinie cienką, półprzepuszczalną, elastyczną warstwę. Wydatek cieczy na poziomie 300–350 l/ha.

Glifosat stosowany najczęściej ok. 7–10 dni później. Jego zadaniem jest odpowiednie dosuszenie pozostałych na polu chwastów oraz łuszczyn rzepaku. Wydatek cieczy na poziomie 150–200 l/ha. Dawka glifosatu uzależniona jest od wielkości zachwaszczenia.

 

 


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.


 

 

Polecane produkty