Zwalczanie jednoliściennych w buraku cukrowym

Jak zwalczać samosiewy zbóż, chwastnicę jednostronną czy perz właściwy? Prezentujemy skuteczne i przebadane rozwiązanie z użyciem środka Buster 100 EC.

Buster 100 EC jest graminicydem w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie. Powoduje żółknięcie roślin, które jest zauważalne po upływie 7 dni od zabiegu. Pełny efekt chwastobójczy jest widoczny po 2–3 tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Chwasty roczne są najbardziej wrażliwe na działanie herbicydu w fazie od 2 liści do początku krzewienia, natomiast perz właściwy w fazie 4–6 liści. 

Użyty w technologii adiuwant Partner+ znacznie poprawia efekty zwalczania chwastów jednoliściennych w buraku cukrowym. Poprawia przyczepność cieczy roboczej do powierzchni liści, ułatwia rozkład wosków roślinnych i przyspiesza wnikanie substancji aktywnej preparatu do chwastu, a ponadto zwiększa odporność graminicydu na zmywanie.


 


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.


 

 

Polecane produkty