INNOWACYJNY PRODUKT ROLNICZY 2016

PORTER 250 EC, nasz nowoczesny fungicyd, został wyróżniony tytułem "Innowacyjnego produktu rolniczego 2016" w kategorii środki ochrony roślin i materiał hodowlany. Plebiscyt organizowany jest przez Grupę PTWP, a jego koordynację objęła Redakcja miesięcznika "Farmer" oraz portalu farmer.pl.

Celem konkursu jest popularyzacja innowacyjnych rozwiązań w zakresie środków produkcji wśród przedsiębiorców rolnych. Jury szczególną uwagę zwracało na innowacje, które wpływają na rozwój rolnictwa w kraju - wzrost wydajności produkcji i optymalizację kosztów. Laureaci tegorocznej edycji plebiscytu zostali ogłoszeni w trakcie uroczystej gali, która odbyła się 22 listopada 2016 r. w warszawskim hotelu Sheraton.

PORTER 250 EC jest środkiem grzybobójczym do stosowania w ochronie rzepaku ozimego, pszenicy ozimej oraz buraka cukrowego. To pierwszy w Polsce fungicyd zawierający difenokonazol o tak szerokim zastosowaniu. Ma to związek z unikalną skutecznością zwalczania różnych grup grzybów, co jest dobrym wskazaniem, aby zastępować nim dotychczas stosowane triazole. Przykładem innowacyjności działania difenokonazolu jest wysoka skuteczność na gatunki grzybów Leptosphaeria maculans i Leptosphaeria biglobosa, które powodują suchą zgniliznę kapustnych w rzepaku ozimym. Ponadto zwalcza septoriozę i rdzę brunatną liści pszenicy oraz chroni przed chwościkiem w burakach cukrowych.

Zdjęcie z gali finałowej konkursu na "Innowacyjny produkt rolniczy 2016" publikujemy dzięki uprzejmości redakcji miesięcznika "Farmer" i portalu farmer.pl (www.farmer.pl).

Fot. Redakcja miesięcznika "Farmer" i portalu farmer.pl.