XXVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „ROLNIK – FARMER ROKU”

18 lutego b.r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ROLNIK – FARMER ROKU”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Polski Klub Rolnik-Farmer Roku”. W tym roku naszej firmie przypadł zaszczyt bycia głównym sponsorem tego wydarzenia. 

Do XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik Farmer Roku zgłoszono 241 gospodarstw. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy do finału kapituła zakwalifikowała 28 rolników, a następnie wyłoniła 8 laureatów w kategoriach: gospodarstwa rodzinne - produkcja zwierzęca, gospodarstwo rodzinne - działalność wielokierunkowa, gospodarstwo rodzinne - sadownictwo, gospodarstwo rodzinne - produkcja roślinna, gospodarstwo rodzinne -  produkcja warzyw, gospodarstwa rodzinne o alternatywnych źródłach dochodu, gospodarstwa rodzinne - agroturystyka oraz produkty regionalne i tradycyjne. Każdy ze zwycięzców otrzymał statuetkę “Złotego Jabłka” oraz gratulacje od znamienitych gości: Henryka Kowalczyka, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Jana Krzysztofa Ardanowskiego, któremu w grudniu 2020 prezydent Andrzej Duda powierzył funkcję przewodniczącego Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Laureaci otrzymali również upominek od firmy PUH “„Chemirol” sp. z o.o. w postaci innowacyjnego produktu BlueN®.

Podczas gali przemówienie ze strony naszej firmy wygłosił dr Rafał Sobieszczański. Podkreślał on, jak ważna jest rola polskich gospodarstw w dzisiejszych czasach. Podziękował rolnikom za wkład i ogrom pracy włożony w rozwój polskiej gospodarki. Zaznaczył, że innowacyjne technologie stosowane w gospodarstwach stawiają polskie rolnictwo w czołówce najnowocześniejszych w Europie.

W drugiej części gali dr R. Sobieszczański zaprezentował innowacyjne rozwiązania, jakie proponuje nasza firma na rynku. Między innymi przedstawił działanie produktu BlueN®, które przy ścisłej współpracy z firmą Corteva Agriscience Poland, wprowadziliśmy na polski rynek.

Konkurs „ROLNIK – FARMER ROKU” organizowany przez Stowarzyszenie „Polski Klub Rolnik-Farmer Roku” to najważniejszy tego typu konkurs w Polsce. Ma on na celu promowanie nowoczesnego rolnictwa. Docenia te gospodarstwa, które potrafią, dzięki swojej pomysłowości dostosować się do zmieniających się realiów na rynku. Stawiają na rozwój i innowacyjne rozwiązania. Potwierdzeniem wysokiej rangi tego wydarzenia, jest zwiększająca się każdego roku liczba wpływających zgłoszeń. Udowadnia to, że polskie gospodarstwa nie stoją w miejscu i doskonale radzą sobie z niesprzyjającymi warunkami. Tym bardziej było nam niezmiernie miło wspierać tak ważne wydarzenie w branży rolniczej.