Aktualności firmowe

PUH Chemirol: Wdrożenie KSeF

Szanowni Państwo, Informujemy, że w związku z przepisami Ustawy o podatku od towarów i usług jesteśmy zobowiązani do wdrożenia fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). System e-Faktur (KSeF) to ogólnopolska platforma do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. Jako duży podmiot gospodarczy, Chemirol wdraża ten system od 1 lutego 2026 r.

Co to oznacza dla naszych Klientów?

  • Podatnicy VAT: Od 1 lutego 2026 r. wszystkie faktury będą wystawiane i dostępne bezpośrednio w systemie KSeF. Faktury te mają charakter oficjalny i nie wymagają dodatkowej wysyłki papierowej.
  • Rolnicy Ryczałtowi: Sposób dostarczania faktur pozostaje bez zmian. Będą one trafiać do Państwa dotychczasową drogą (pocztą lub osobiście).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi materiałami na temat funkcjonowania systemu na oficjalnej stronie rządowej: https://ksef.podatki.gov.pl/.

Zobacz też