Jesteśmy numerem jeden! Chemirol największym dystrybutorem rolnym

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Chemirol” sp. z o.o. może poszczycić się 30-letnim doświadczeniem w branży rolnej. Codziennie ponad 200 doradców klienta dociera do rolników w całej Polsce. Firma inwestuje w rozwój technologii i innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony i pielęgnacji roślin. Jej codzienne starania o zapewnienie rolnikom najlepszych rozwiązań zostały docenione i wyróżnione przez fachowców w branży agro – wyrazem tego jest tytuł zwycięzcy Platynowej Piątki Polskiego Rolnictwa w kategorii dystrybutorów.

Tegoroczna Gala organizowana przez tygodnik „Wprost” miała formę wirtualną. W imieniu spółki Chemirol nagrodę odebrał Hubert Kamola, Dyrektor Działu Nawozów. W podziękowaniu za tak prestiżowe wyróżnienie podkreślał rolę, jaką pełnić musi dystrybutor, aby dostosować się do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku rolnego.

–  Spółka Chemirol stawia sobie za cel zadowolenie klientów i długoterminową współpracę z nimi. Ważne jest dla nas z jednej strony, aby oferować optymalne portfolio produktów i utrzymywać wysoki poziom usług, a z drugiej – dbamy o ciągły rozwój umiejętności właściwej diagnozy i doradztwa w zakresie tego, w jaki sposób podnosić efektywność produkcji rolnej w warunkach zmian w klimacie i dynamiki na rynkach skupu – mówił reprezentant spółki Chemirol.

Warto zwrócić uwagę na dynamiczny rozwój PUH „Chemirol” sp. z o.o. W swoim portfolio spółka posiada zarówno sprawdzone rozwiązania z zakresu ochrony roślin, jak i nowoczesne technologie nawożenia dolistnego i biostymulacji, szeroką paletę odmian zbóż, rzepaku i kukurydzy, a także pełną ofertę nawozów wapniowych i mineralnych. Firma z Mogilna, będąca filarem Grupy Chemirol, działa w coraz szerszym otoczeniu biznesowym i w związku z tym wyznacza sobie komplementarne cele strategiczne
– z jednej strony aktywną ekspansję na rynkach zagranicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, z drugiej – zwiększenie efektywności sprzedaży na rynku rodzimym. Ponadto Chemirol inwestuje w rozwiązania innowacyjne, które powstają na bazie wiedzy i doświadczeń własnych zespołów badawczych. Jej portfolio jest nieustannie rozwijane i wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym partnerom biznesowym.

W pełnym zestawieniu Złotej 100 Polskiego Rolnictwa Chemirol został sklasyfikowany na 15. pozycji, co oznacza awans o cztery miejsca w stosunku do poprzedniej edycji plebiscytu i potwierdza rosnące znaczenie firmy na rynku branży rolnej w Polsce.