Nowy REKORD POLSKI w uprawie rzepaku ozimego

Na Podkarpaciu został ustanowiony NOWY REKORD POLSKI W UPRAWIE RZEPAKU OZIMEGO. Gospodarz z miejscowości Tuczempy zebrał, w obecności sędziego z Biura Rekordów, przedstawicieli PUH „Chemirol” sp. z o.o. oraz INNVIGO Sp. z o.o.: 6,9043 tony z jednego hektara uprawy.

Jest to najwyższy wynik w tej kategorii, potwierdzony przez Biuro Rekordów, certyfikujące rekordy Polski i Guinnessa od ponad 10 lat.

W miejscowości Tuczempy, na Podkarpaciu, Pan Bogdan Stopyra i jego rodzina gospodaruje od ponad 100 lat. Gospodarstwo współpracuje z Oddziałem firmy Chemirol na Podkarpaciu i w zeszłym roku rolnik przystąpił do programu Idę po Rekord. Korzystając z zaleceń doradcy Klienta Chemirolu, zastosował technologię dostępną w ramach projektu, co wpłynęło na wykorzystanie potencjału gospodarstwa i pozwoliło osiągnąć rekordowo wysokie plony.

Technologia Idę po Rekord została opracowana przez ekspertów z zakresu nawożenia, nasiennictwa, ochrony, odżywiania i biostymulacji roślin, pracujących w ramach Grupy Kapitałowej Chemirol. Całą technologię ochrony uprawy dostarczyła polska firma Innvigo, która z powodzeniem oferuje rolnikom produkty w tym segmencie już od wielu lat. W zakresie odżywiania, biostymulacji, biokontroli oraz stosowania adiuwantów gospodarz wykorzystał produkty dostępne wyłącznie w ofercie Chemirolu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że cała uprawa została objęta zabiegiem BlueN®.